Hamam Böceklerini Bahçenizden Uzak Tutun

Hamam Böceklerini Bahçenizden Uzak Tutun

Hamam Böceklerini Bahçenizden Uzak Tutun

 

Hamam böceklerini evinizden uzak tutmanın belli başlı ipuçları vardır. Sizlerle bunları paylaşmak istedik.

Hamam Böceklerine Karşı Temizliğe Özen Gösterin

Hamam böceklerini hayattan tutan onların temel ihtiyaçları vardır. Bunlar barınak, su ve yiyecektir.  Tüm doğayı kontrol edemeyebilirsiniz ama evinizin çevresinde yapacağız önlemler ile evinizin dışını bu haşereler için daha az cazip hale getirebilirsiniz

  1. Dökülen ağaç dallar ve yaprakları temizleyin. Çevrenizde oluşan çalıları kaldırın. Durgun su bulunmamasına özen gösterin.
  2. Evinizin dışında çöp kutusu bulunuyorsa mutlaka kapalı kalmasına özen gösterin ve koku yapmaması için bekletmeden dökün ve bu çöp kutularını sık sık temizleyin
  3. Saksılarda ki biriken sulara ve hayvanlar için bıraktığınız su kaplarına dikkat edin.

Bu işlem hamam böceklerini öldürmez ama evinizin çevresini onlara daha az hale getirmenize yardımcı olur.

 

Hamam Böceklerine Karşı Tuzaklar Kurun

Yapışkan tuzakları dış mekanlarda hamam böcekleri için de kullanabilirsiniz.  Hamam böceklerine karşı ilk savaş cephenizi evinizin içinden uzakta başlatın. Hamam böceklerinin girebilecekleri alanların çevresine bu yapışkan tuzaklardan kurun. Eğer giriş noktalarından emin değilseniz daha fazla yapışkan tuzak kurup hangisine daha çok hamam böceği yapıştığını gözlemleyerek evinize giriş yolları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hamam Böceklerine Karşı Yem Kullanın

Hamam böceklerini öldüren yemleri evinizin içinden daha önce evinizin dışında kullanmanız da akıllıca bir taktik olacaktır.  Aynı yapışkan kâğıtta olduğu gibi eve girmesi muhtemel tüm alanlarda kullanabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş